Speakers: Jozef Sudolský

 • Jozef Sudolský: Analýza kybernetických útokov na systémy WordPress

  WordCamp Bratislava 2019Speaker: Jozef Sudolský

  December 27, 2019 — Hackerským útokom sa v dnešnej elektronickej dobe nedá vyhnúť. Jediná možnosť ako sa im ubrániť, alebo ich dôsledky zmierniť je systém včasnej detekcie v spolupráci so systémami na ich odrazenie. Na prednáške predstavím podrobnú analýzu útokov na systémy WordPress počas mesiaca september 2019 v našom hostingu. V závere prednášky rozoberiem spôsoby obrany pomocou ‚security‘ pluginov, čo znamená skratka WAF a aké má systém WAF výhody oproti pluginom.

  Presentation Slides »

 • Jozef Sudolský: Dvojfaktorová autentifikácia vo WordPress

  WordCamp Bratislava 2018Speaker: Jozef Sudolský

  February 28, 2019 — Každý deň je napadnutých vyše 30 000 webov bežiach na systéme WordPress. Veľké percento z úspešných útokov je vykonané jednoduchým uhádnutím alebo ukradnutím hesla do administrátorského konta. Viacfaktorová autentifikácia je efektívny spôsob, ako takýmto útokom zabrániť.

  Na prednáške si povieme, čo je to viacfaktorová a dvojfaktorová autentifikácia, prejdeme si jej najbežnejšie formy a aj možnosti aktivácie pomocou WordPress pluginov. Záver prednášky bude venovaný praktickej ukážke jednej z najbezpečnejších foriem dvojfaktorovej autentifikácie – využitie štandardu U2F a hardverového bezpečnostného kľúča FIDO U2F.

  Presentation Slides »

 • Jozef Sudolský: Praktické skúsenosti s hostovaním WP

  WordCamp Bratislava 2016Speaker: Jozef Sudolský

  May 12, 2016 — Hostovanie webov na báze WordPress sa na prvý pohľad môže zdať jednoduché, no prax nám ukazuje, že to až také jednoduché nie je. Na prednáške si podrobne rozoberieme problematiku prevádzky WordPressu na vlastnom serveri, ukážeme si, na čo je dobre si dať pozor a pokúsime sa nájsť ideálne riešenie pre bezproblemový beh našich stránok.