Speakers: Łukasz Wilczak

 • Łukasz Wilczak: WordPress z WooCommerce sercem biznesu

  WordCamp Gliwice (Poland) 2023Speaker: Łukasz Wilczak

  May 30, 2023 — Czy możliwe jest prowadzenie dochodowego biznesu w oparciu o WooCommerce? Case Study pewnego sklepu internetowego, którego sama roczna sprzedaż liczona jest w milionach złotych.

  Podczas prezentacji Łukasz opowiedział, jak dozbrojony w integracje z systemami zewnętrznymi oraz dopisaną funkcjonalność WordPress i WooCommerce staje się głównym kanałem sprzedaży, wystawą produktów, narzędziem do projektowania oraz kanałem komunikacji z klientami. Istotne jest to, że biznes nie opiera się na zwykłym handlu prostymi produktami, ale na sprzedaży unikalnych, spersonalizowanych, wykonanych na zamówienie – niemalże dzieł sztuki. Prezentacja zawiera opis kompletnego ekosystemu, gdzie WooCommerce jest jego sercem i spina wszystko razem – płatności, dostawy, faktury, CRM itd.

  Presentation Slides »

 • Łukasz Wilczak: Pobawmy się z WordPressem – kto wygra Mistrzostwa Świata 2018?

  WordCamp Poznań 2018Speaker: Łukasz Wilczak

  September 27, 2018 — Własne typy postów, własne pola, niewielka ilość kodu PHP i pomysł – to przepis na nieszablonowe zastosowanie WordPressa. Na przykładzie gry społecznościowej o tematyce zakładów sportowych zobaczymy, jak można zmapować standardowe funkcjonalności WordPressa i zbudować taką aplikację. Ponadto zaproszeni zostaniemy do zabawy – wytypuj zwycięzców rywalizacji o mistrzostwa świata w piłce nożnej i zostań najlepszym graczem spośród uczestników WordCampa.

  Presentation Slides »

 • Łukasz Wilczak: Bezpieczna i szybka strona statyczna z funkcjonalnością WordPressa. Czy to możliwe?

  WordCamp Lublin 2017Speaker: Łukasz Wilczak

  August 22, 2017 — Coraz większa liczba stron budowanych na WordPressie to „strony firmowe” z ofertą, informacjami o firmie, portfolio, aktualnościami, kontaktem itp. W ich przypadku niewielkim nakładem pracy możemy uzyskać bezpieczną i szybką stronę statyczną nie tracąc przy tym dobrodziejstw jakie niesie ze sobą WordPress.

  Z prezentacji dowiesz się, jak użyć WordPressa jako generatora statycznej strony z zachowaniem niezbędnych dynamicznych elementów oraz zobaczysz, jak wygląda taka strona w rzeczywistości.

  Presentation Slides »

 • Łukasz Wilczak: Wielomilionowy ruch na WordPressie

  WordCamp Gdynia 2016Speaker: Łukasz Wilczak

  October 5, 2016 — W powszechnej opinii WordPress nie jest używany do tworzenia serwisów o dużym natężeniu ruchu. Jednak przy odpowiednim zapleczu i konfiguracji możemy korzystać z jego możliwości i nie martwić się o wydajność. Podczas prezentacji dowiesz się, jak w Grand Parade tworzymy serwisy i przygotowujemy pod nie infrastrukturę dla blogów o dużym natężeniu ruchu i tematyce bettingowej takich jak: news.bwin.com, articles.matchbook.com, news.ladbrokes.com czy sunbets.cu.uk.
  Omówimy mechanizmy cache-ujące takie jak Varnish, Elastic Cache, Redis, infrastrukturę CloudFront i S3 Amazona, sposoby skalowania środowisk z użyciem Load Balancera.

  Presentation Slides »