Speakers: Martin Hlaváč

 • Martin Hlaváč: WordPress Frameworky od Martin Hlaváč

  WordCamp Prague 2018Speaker: Martin Hlaváč

  July 28, 2018 — Přednáška od Martina Hlaváče na téma WordPress Frameworky.
  Chci ukázat několik velmi zajímavých vývojářských frameworků, které dostávájí vývoj ve WordPressu do současnoti. Některé za tímto účelem musí měnit přístup k instalaci a struktuře WP. Nicméně nic není jen černobílé, a dokonalé řešení jsem osobně zatím bohužel nenašel.

 • Martin Hlaváč: Bedrock, aneb WordPress přes Composer od Martin Hlaváč

  WordCamp Prague 2017Speaker: Martin Hlaváč

  July 27, 2018 — Martin si vyzkoušel školu a pak šel raději do produkce. Od roku 2010 začal profesionálně programovat desktopové aplikace (C# + WPF), kde sbíral především zkušenosti s dlouhodobým vývojem ve větším týmu. Od roku 2012 se pak začal věnovat i PHP a WordPressu, přičemž tento koníček postupně trasformoval v business společně s Tomášem Kocifajem v KT Studiu. Je hlavním objektovým motorem WP Frameworku a v případě špatně napsaného kódu nebo názvu proměnných se nezastaví před nikým ani před ničím. V roce 2015 také společně s dalšími členy spolu založil skupinu Brilo Team, která se zabývá tvorbou rozsáhlých webů a webových aplikací včetně designu, testování, přípravy, analýzy a všeho, co opravdu brilantní web potřebuje a to vše na WordPressu. Martina můžete také vidět na různých WordPress konferencích z pozice spolu organizátora, či aktivního účastníka.

 • Martin Hlaváč: Bedrock, aneb WordPress přes Composer

  WordCamp Bratislava 2017Speaker: Martin Hlaváč

  October 26, 2017 — Díky Bedrocku je možné používat WordPress přes Composer, což je nástroj na správu závislostí v PHP, který dle mého názoru ve WordPressu hodně chybí z programátorského hlediska.