May 15, 2023 — W ramach tej prezentacji przedstawię różnego rodzaju nowoczesne narzędzia do tworzenia stron internetowych i porównam proces ich wytwarzania z klasycznym podejściem WordPressowym. Czy i w jakich przypadkach WordPress może rywalizować z narzędziami no/low-code? Jak bardzo zaawansowane strony możemy zbudować w oparciu o no/low-code? Po wnioski i przykłady prosto z życia zapraszam na prezentację.
September 24, 2018 — Zapoznamy się z procesem tworzenia strony internetowej dla Grupy Uczelni Vistula. Jest to jedno z największych wdrożeń WordPress zrealizowane przez Agencję KERRIS. Strona ta posiada około 3000 podstron, jest oparta o Multisite, WPML, ACF i kilku autorskich rozwiązaniach, o których usłyszymy w trakcie prezentacji. Michał opowie także o problemach, z którymi przyszło się zmierzyć zespołowi i jak sobie z nimi poradził.
October 1, 2017 — Podczas prezentacji Michał pokaże, w jaki sposób możemy wykorzystać zasady znane z tworzenia oprogramowania w różnych językach backendowych, oraz jak zastosować je do tworzenia styli stron internetowych. Dzięki ich wykorzystaniu projekt, nad którym pracujemy, jest bardziej przejrzysty oraz optymalnie napisany, co pozwala na szybsze poprawki w przyszłości.
October 5, 2016 — Dzięki tej prezentacji poznacie jak działa CSS Grid Layout. Natywny, czyli wbudowany w specyfikację CSS3. Na prostych przykładach zostaną zaprezentowane wielkie możliwości, jakie on posiada. Przy zastosowaniu tej metody żaden inny grid system nie będzie wam więcej potrzebny.
January 5, 2016 — Proces wytwarzania stron internetowych potrafi być bardzo złożony, przez co osiągnięcie zamierzonego celu może zależeć od wielu czynników. Praca pod presją czasu powoduje, iż każda osoba odpowiedzialna za jeden z etapów stara się go wykonać możliwie najszybciej.
Style Guide Driven Development (SGDD) to wzorzec projektowy, dzięki któremu kolejne etapy projektu zajmują mniej czasu niż poprzednie.
Często zapominamy, że niewielkie problemy, które pojawią się na etapie tworzenia grafiki potrafią urosnąć do rangi błędów krytycznych tuż przed oddaniem projektu. Rozkładając odpowiedzialność za projekt w sposób bardziej równomierny i dostosowany do kompetencji uczestników projektu, uzyskujemy projekt kompletny, któremu do perfekcji brakuje możliwie mało.
SGDD to proces dzięki któremu nie tylko programiści mają ułatwione zadanie, ale także specjaliści od SEO oraz UX.