Speakers: Tomasz Lach

 • Tomasz Lach: Jak nie wiadomo o co chodzi… czyli jak wyceniać projekty i zlecenia

  WordCamp Poznań 2018Speaker: Tomasz Lach

  September 27, 2018 — Tomek od niemal 15 lat wycenia projekty. Zaczynał jako freelancer pracujący we własnej sypialni, obecnie jest szefem kilkunastoosobowej firmy. Przez te lata popełnił mnóstwo błędów, kilka rzeczy wyszło całkiem nieźle. Bazując na tych doświadczeniach pokaże jak wyceniać swoją pracę, jakie pułapki kryją się w tym procesie, jaki klient jest tym idealnym, a także udowodni, że nie ma czegoś takiego jak psucie rynku. Pokaże też ile tak na prawdę może zarabiać freelancer czy software house działający w pełnym stereotypów świecie WordPressa.

 • Tomasz Lach: Jak zacząć pracować dla klientów zagranicznych

  WordCamp Gdynia 2016Speaker: Tomasz Lach

  September 30, 2016 — W swojej prelekcji przedstawi historię tego jak rozpoczął od zera przygodę z pracą dla zagranicznych klientów. Zaczęło się od pomysłu: „Hej! Może poszukajmy jakichś klientów z zagranicy!” i pierwszych, niezbyt udanych prób ich pozyskania. W prezentacji opowie o tym dlaczego poradniki z popularnych portali dla freelancerów nie zadziałały, co zadziałało, a także o jakich zagrożeniach nie pomyśleliśmy. Na co należy zwrócić uwagę w pracy z zagranicznymi klientami, na jakim rynku przychodzi nam się odnaleźć, jak komunikować swoją markę w tym zróżnicowanym i bardzo konkurencyjnym otoczeniu. Opowie o tym co najlepiej sprawdziło się na naszej drodze do pracy z klientami z USA, Kostaryki, Izraela, Norwegii, Danii, Niemiec, Australii, Kanady i innych krajów. Koniec końców odpowie na pytanie czy naprawdę warto i czy klienci z zagranicy to zawsze najlepsze co nas może spotkać.

  Presentation Slides »

 • Tomasz Lach: Od pasji do blogowego biznesu, czyli 7 lat z WordPress’em pod rękę

  WordCamp Krakow 2015Speaker: Tomasz Lach

  February 16, 2016 — Posłuchaj o ścieżce od pasjonata dobrej kuchni i „niedzielnego blogera” do właściciela dużego serwisu internetowego o tematyce kulinarnej, a także o tym jak przy okazji WordPress stał się sposobem na biznes.

  Tomasz przedstawia od kuchni wypracowane w ciągu tych lat pracy sposoby i sprawdzone schematy budowy jakościowej treści, dzięki którym bez wsparcia w postaci SEO (Search Engine Optimization) udało mu się zbudować zasięg na poziomie miliona odwiedzin bloga miesięcznie.

  Podstawą będą konkretne przykłady jak za pomocą darmowych narzędzi i pluginów, bez ponoszenia wysokich kosztów pracy programisty, można zbudować skuteczne narzędzie do tworzenia świetnie zoptymalizowanych treści i pracując na bazie takiego schematu sprawnie rozwijać projekty bazujące na unikalnej treści.

  Presentation Slides »