Mamy Twoje dane i co nam zrobisz”, czyli o powierzeniu danych w hostingu

Continue the discussion

Published

October 12, 2023

Mamy Twoje dane i co nam zrobisz”, czyli o powierzeniu danych w hostingu
Prezentowane przez Wojciech Babicz

Masz sklep internetowy, czyli … przetwarzasz dane osobowe. Masz stronę z formularzem, czyli … przetwarzasz dane. Używasz maila … no właśnie – przetwarzasz dane. Robisz komuś stronę i masz dostęp do jego hostingu, czyli … przetwarzasz dane. Świadczysz usługi pośrednictwa w hostingu, … przetwarzasz dane.

W roku 2018 pojawiło się w Europie RODO. Początkowo wszyscy się nim przejmowali, potem sprawa ucichła. Obecnie wiele firm ma wdrożone systemu ochrony danych, politykę bezpieczeństwa itd. Ale nadal wiele firm nie ma świadomości o tym, gdzie są przekazywane dane osobowe, a czasem nawet nie zdają sobie sprawy, jakie dane osobowe sami posiadają.

Postaram się w punktach podsumować co należy zrobić, żeby być w zgodzie z prawem w zakresie hostingu i przetwarzania danych.

Wojciech Babicz jest prezesem zarządu Smarthost Sp. z o.o. Osobiście zajmuje się hostingiem i usługami internetowymi od 1996 roku, początkowo na serwerach opartych na systemie FreeBSD a później na systemach Linux.

W ciągu kilkudziesięciu lat budowania firmy hostingowej spotkał się z wieloma sytuacjami „branżowymi” dotyczącymi: zasilania, łącz internetowych, serwerów, routerów, switchy, oprogramowania (systemowego i klienckiego) oraz … ludzi.

Od kilku lat zajmuje się też ochroną danych w tym RODO. Dr inż. Wojciech Babicz był wieloletnim pracownikiem naukowym.

Prywatnie, oprócz bycia pasjonatem internetu, zajmuje się fotografią, modelarstwem kartonowym (na które ma zbyt mało czasu) i organizowaniem wypraw w różne zakątki Europy.

Rate this:

Event

WordCamp Gdynia 2023 NextGen 16

Speakers

Wojciech Babicz 1

Language

Polish/Polski 160

Download
MP4: Low, Original
Subtitles
Subtitle this video →
Producer
%d