Till infinity and beyond – cache’owanie bez daty ważności

Continue the discussion

Published

October 12, 2023

Till infinity and beyond – cache’owanie bez daty ważności
Prezentowane przez Max Matłoka

Podczas WordCampa, Max podzieli się swoim doświadczeniem w zakresie optymalizacji WordPressa, ze szczególnym uwzględnieniem cachowania. Omówi, jak przekształcić tradycyjną stronę WordPress’ową w stronę statyczną, co ma ogromne znaczenie dla wydajności i skalowalności strony.

📌 Tytuł prezentacji: „Till infinity and beyond – cache’owanie bez daty ważności”

Dowiedzcie się, jak maksymalnie wykorzystać potencjał cachowania w WordPressie i poznajcie zalety oraz wyzwania tego podejścia.

Max Matloka

Od najmłodszych lat spełniam się jako entuzjasta technologii, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań webowych. Obecnie pracuję jako Senior Solution Architect w Gravity Global DaaS skupiając się na tworzeniu rozwiązań technologicznych korporacyjnych a także jestem współzałożycielem Statik Space, nowoczesnej platformy hostingowej WordPress as a Service.

W swojej pracy, jak i projektach hobbystycznych szukam balansu między nowoczesnymi technologiami (głownie bazującymi na JavaScript’cie), a sprawdzonymi, przewidywalnymi i stabilnymi rozwiązaniami takimi jak WordPress. W trakcie swojej kariery napotykałem wiele ciekawych przypadków wymagających niekonwencjonalnych rozwiązań technologicznych, które zwiększały wydajność oraz bezpieczeństwo stron i z niecierpliwością czekam na możliwość, aby podzielić się swoimi doświadczeniami ze społecznością WordPress.

Till infinity and beyond – cache’owanie bez daty ważności

Prezentacja skupia się na koncepcji konwersji klasycznej strony WordPress’owej do wysoce skalowalnej i dostępnej strony statycznej. Omówimy typowe sposoby przetwarzania oraz dostarczania takich stron. Zalety i ograniczenia takiego rozwiązania.

Rate this:

Event

WordCamp Gdynia 2023 NextGen 16

Speakers

Max Matłoka 2

Language

Polish/Polski 160

Download
MP4: Low, Original
Subtitles
Subtitle this video →
Producer
%d