Tworzenie natywnych bloków do Gutenberga

Continue the discussion

Published

October 12, 2023

Tworzenie natywnych bloków do Gutenberga
Prezentowane przez Dawid Urbański

W tej prezentacji dowiesz się, jak rozpocząć tworzenie natywnych bloków Gutenberga – nowego edytora blokowego w WordPress. Bloki Gutenberga umożliwiają tworzenie dynamicznych i interaktywnych układów strony, co otwiera nowe możliwości projektowania i personalizacji witryn WordPress.

Podczas prezentacji omówimy kluczowe koncepcje i narzędzia potrzebne do rozpoczęcia pracy z natywnymi blokami Gutenberg. Przejdziemy przez kroki, które należy podjąć, aby rozpocząć tworzenie bloków, włączając w to instalację WordPressa, tworzenie lub dostosowywanie motywu, dodawanie plików JavaScript, instalację pakietu @wordpress/scripts i tworzenie bloków za pomocą dostępnych komponentów i funkcji.

Pokażemy, jak zbudować i uruchomić stworzony blok oraz jak go dodać do strony za pomocą edytora Gutenberg. Podczas prezentacji będziemy się skupiać na prostych przykładach, aby zapewnić zrozumienie procesu tworzenia natywnych bloków Gutenberg.

Nie ważne, czy jesteś początkującym programistą czy doświadczonym twórcą witryn WordPress, ta prezentacja dostarczy Ci solidnych podstaw i wskazówek, które pomogą Ci zacząć tworzyć własne natywne bloki Gutenberg. Dołącz do nas i odkryj, jak możesz w pełni wykorzystać potencjał tego nowego edytora blokowego!

Rate this:

Event

WordCamp Gdynia 2023 NextGen 16

Speakers

Dawid Urbański 2

Language

Polish/Polski 160

Download
MP4: Low, Original
Subtitles
Subtitle this video →
Producer
%d