Speakers: Łukasz Korowicki

 • Łukasz Korowicki: Unleash Your Creativity With CSS“4” Right Now

  WordCamp Gdynia 2016Speaker: Łukasz Korowicki

  October 8, 2016 — HTML5 i CSS3 były prawdziwą rewolucją i zbawieniem dla Front End Developerów. Rozwój tych języków i ich wsparcie w najważniejszych przeglądarkach internetowych stało się głównym tematem rozmów między programistami zajmującymi się technologiami internetowymi. Co przynosi nam CSS4 i czy w ogóle istnieje? – omówienie modułów CSS i ich poziomów. Jak korzystać z nowych możliwości CSS’a już dzisiaj? – o CSSnext słów kilka.

 • Łukasz Korowicki i Michał Strześniewski: Style Guide Driven Development, czyli jak wykonać więcej za mniej

  WordCamp Krakow 2015Speakers: Łukasz Korowicki, Michał Strześniewski

  January 5, 2016 — Proces wytwarzania stron internetowych potrafi być bardzo złożony, przez co osiągnięcie zamierzonego celu może zależeć od wielu czynników. Praca pod presją czasu powoduje, iż każda osoba odpowiedzialna za jeden z etapów stara się go wykonać możliwie najszybciej.
  Style Guide Driven Development (SGDD) to wzorzec projektowy, dzięki któremu kolejne etapy projektu zajmują mniej czasu niż poprzednie.
  Często zapominamy, że niewielkie problemy, które pojawią się na etapie tworzenia grafiki potrafią urosnąć do rangi błędów krytycznych tuż przed oddaniem projektu. Rozkładając odpowiedzialność za projekt w sposób bardziej równomierny i dostosowany do kompetencji uczestników projektu, uzyskujemy projekt kompletny, któremu do perfekcji brakuje możliwie mało.
  SGDD to proces dzięki któremu nie tylko programiści mają ułatwione zadanie, ale także specjaliści od SEO oraz UX.

  Presentation Slides »