Speakers: Petr Hlavička

 • Petr Hlavička: Vue.js a WordPress

  Petr Hlavička: Vue.js a WordPress

  WordCamp Bratislava 2018Speaker: Petr Hlavička

  March 1, 2019 — Vue.js je progresivní JavaScriptový framework pro tvorbu uživatelského rozhraní. Je navržen tak, aby jej bylo možné jednoduše implementovat do projektů, které využívají jiné JavaScriptové knihovny. Vue může být použit i jako webový aplikační framework pro pokročilé single-page aplikace (SPA) a je jednoduše rozšířitelný pomocí oficiálních i neoficiálních komponent.

  Díky jeho návrhu a jednoduchosti implementace je možné jej jednoduše použít vedle jQuery s WordPressem a to od komplexnější kalkulačky či formuláře po kompletní front-end webu (šablonu využívající WordPress REST API k zobrazení obsahu).

  V rámci přednášky se dozvíte základní informace o Vue, jaké jsou jeho výhody pro WordPress vývojáře a jaké jsou možnosti použití s WordPressem.

  Presentation Slides »

 • Udržitelnost WordPress webu od Petr Hlavička

  Udržitelnost WordPress webu od Petr Hlavička

  WordCamp Prague 2018Speaker: Petr Hlavička

  July 25, 2018 — Most importantly, how to avoid adding complications to WordPress with WordPress. I would like to talk, for example, about how to solve the choice of plugins and templates, how to develop templates, how to deal with maintenance, what risks carry “premium” templates, and generally to mention the criteria that need to be considered if the project has or rather WordPress must work as reliably as possible for a long time. I’m going to take it in the form of tips and recommendations to think, because what the project, other circumstances and requirements.